Legfrissebbek

Friss topikok

A Juve tovább botladozik, még az Európa-Ligában való indulása is veszélybe kerülhet

2011.03.13. 09:44 Unimuck

A Cesena - Juventus párharccal folytatódott a Serie A 29. fordulója. A találkozót esélyesebbhez méltóan jobban kezdte a Juve, a 10. percben Matri lesgóljával jelezvén, zsinórban 3 veresége után győzelemre törne. Szűk tíz perccel később már szabályos találatot jegyzett az újdonsült Juventinó, Del Pierótól kapott egy zseniális labdát, amit csodálatosan ellőtt a hosszú alsóba. 0-1

A folytatásban a hazaiak előtt adódott egy óriási egyenlítési lehetőség, mégis a torinóiak növelték előnyüket. Ekkor Matri adta az utolsó passzt Del Pierónak, akinek a lövése a kapufán csattant, de a kipattanóra Matri reagált a leggyorsabban, így a szemfüles góllal kettőre nőtt a Zebrák előnye. 0-2

A félidő hajrájában egy Cesena támadása során Buffon kivetődve labda helyett lábat talált, így sárga lap lett a jutalma és egy büntető a Csikóhalaknak, melyet Jimenez magabiztosan értékesített. 1-2

Ez után egy hazai akció közben szerelni igyekvő Motta fejbe rúgta ellenfelét, a játékvezető kiállította a fiatal játékost megmozdulása miatt, így a Juve emberhátrányba került még a szünet előtt.

A második játékrészben a vendégek inkább a védekezésre koncentráltak, sokszor bravúrt kellet bemutatnia Buffonnak, de a 80. percben már ő sem segíthetett a csapaton, egy szögletet követő kipattanóból Parolo kapásból a hosszú alsóba helyezte a labdát, beállítva a végeredményt. 2-2

A Juventus továbbra is a 7. helyen áll a bajnokságban, 4 ponttal lemaradva a biztos EL indulást jelentő 6. helytől, de ha a mai nap folyamán a Roma legyőzi a városi derbin a Laziót, a torinóiak hátránya 7 egységre nő. Meglehet, hogy Delnerinek ez volt az utolsó fellépése a Juventus kispadján.

Cesena 2-2 Juventus

G.: Jimenez (43'), Parolo (80') ill. (Matri (19', 35')