Legfrissebbek

Friss topikok

Montella sem tudott segíteni a Farkasokon, simán továbbjutott a Shakhtar

2011.03.09. 09:24 Unimuck

Kettős vereséggel búcsúzott a 2010/11-es Bajnokok Ligája sorozattól az AS Roma, miután a Shakhtar Donetsktől idegenben is kikapott. A rómaiaknak minél hamarabb gólt kellett volna szerezniük, hogy elkezdjék ledolgozni a hazai pályán összeszedett hátrányukat, ám negyed óra elteltével csak tovább nőtt a lemaradásuk az ukrán ellenfelükkel szemben. A bal szélről Willian - Pizarrót megforgatva - középre tekert labdájába még Hubschman belepiszkált, ami pont elég volt ahhoz, hogy Doni kapujába kössön ki a játékszer.1-0

Ekkor már a továbbjutáshoz 3 gólt kellett volna lőnie a Rómának, a felzárkózás megkezdéséhez jobb lehetőség nagyon nem is kellett volna a 28. percben történteknél, ugyanis büntetőhöz jutott a Lupi, de Borriello gyatra kísérletét Pyatov könnyedén hárította.

Ha ezek után még valaki is hitt a Farkasok továbbjutásában, annak az utolsó reménye is elszállhatott a 41. percben, Mexes Luiz Adriano lerántásáért megkapta második sárga lapját, így már nem csak gól, hanem emberhátrányba is kerültek a fővárosiak.

A második játékrészből tíz perc telt el, amikor újabb gólnak örvendhetett a hazai publikum. Egy donyecki szögletet követően a Roma védelme csúnyán eltolódott, így a tizenhatoson belül Willian zavartalanul vehette le a beívelt labdát, majd kilőtte a hosszú felsőt. 2-0

A mérkőzés végéhez közeledve Rosi tett arról, hogy még nagyobb legyen a hazaiak öröme, egy rövid hazaadásra Eduardo csapott le, aki a kimozduló Doni mellett higgadtan kapuba gurította a labdát. 3-0

A Roma Borriello elpuskázott büntetőjén elveszítette a hitét és a reményét. A továbbjutást teljesen megérdemlő Shakhtar Donetsk története során először jutott be a Bajnokok Ligája legjobb 8 csapat közé.

Shakhtar 3-0 Roma

G.: Hubschman (18'), Willian (58'), Eduardo (87')